Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Hareketli Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif fasıl elemanları, vahit bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde ustalıklevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler vahit tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple bol bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına iyi olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz lüks elementten imal edilir. Çallıkışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta başlarına kullanılabilirler ancak rantabl bir şekilde çallıkışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine göre değustalıkkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı sıklık elde buyurmak yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar yürekin tercih edilmektedir. Elektriksel temasların katkısızlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.