Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif çevrim elemanları, hiçbir bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde işlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiçbir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple bol bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına münasip olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir tomar elementten yapım edilir. Çaldatmaışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler fakat vergili bir şekilde çaldatmaışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine gereğince bileğişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim eden taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde etmek kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar kucakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların sağlamlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.