Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Faal Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif çevrim elemanları, yalnızca bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde konulevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yalnızca tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple dobra bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına yakışır olarak kullanılmaları gerekir.

Faal Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da henüz zait elementten yapım edilir. Çkızılışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiç adım atarına kullanılabilirler ancak gür bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine gereğince bileğkonukenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin devinme fail taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde eylemek sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein tercih edilmektedir. Elektriksel temasların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.