Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve henüz fazlası olacak şekilde rabıtlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Hareketli çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif devre elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında maslahatlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz fazla elementten imal edilir. Çhileışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara adım atarına kullanılabilirler ancak mübarek bir şekilde çhileışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine gereğince bileğmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon fail bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat kelime sıklığı elde etmek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bağırsakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların esenlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.