Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Enerjik Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif çevrim elemanları, tenha bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde mesleklevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tenha tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple çok bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına orantılı olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir araba elementten imal edilir. Çdüzenışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik başlarına kullanılabilirler ancak velut bir şekilde çdüzenışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine nazaran bileğmeslekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet eden taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat frekans elde buyurmak midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar midein yeğleme edilmektedir. Elektriksel temasların sağlamlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.