Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etkili çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif fasıl elemanları, yalnızca bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra sorunlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yalnızca tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde tanılamanmaları ve fakatçlarına munis olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan bir araba elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta adım atarına kullanılabilirler ancak zengin bir şekilde çkırmızıışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine için değsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin akım eden bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik dokumadadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı sıklık elde kılmak yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar yürekin tercih edilmektedir. Elektriksel temasların sağlamlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.