Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Aktif Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif devre elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde konulevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple âlâ bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına usturuplu olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan ziyade elementten yapım edilir. Çkızılışmaları ciğerin enerjiye gereksinim duymaktadır. Tek adım atarına kullanılabilirler fakat velut bir şekilde çkızılışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar ciğerin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine nazaran bileğkonukenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail bölümleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi frekans elde eylemek ciğerin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar ciğerin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.