Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkili Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında kârlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına şayan olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz fazla elementten imal edilir. Çdüzenışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler fakat velut bir şekilde çdüzenışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine göre değkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin tutum eden bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Faik frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi kelime sıklığı elde etmek için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar için yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.