Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Canlı Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında davranışlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uygun bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına usturuplu olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan aşkın elementten imal edilir. Çkızılışmaları için enerjiye gereksinim duymaktadır. Yek başlarına kullanılabilirler fakat mübarek bir şekilde çkızılışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar için üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine gereğince değdavranışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı kelime sıklığı elde etmek için kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar için tercih edilmektedir. Elektriksel bağlanakların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.