Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Enerjik çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, vahit bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde mesleklevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler vahit tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yararlı bir şekilde tanılamanmaları ve fakatçlarına müsait olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan lüks elementten yapım edilir. Çdüzenışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik adım atarına kullanılabilirler ancak vergili bir şekilde çdüzenışmaları adına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine nazaran bileğmeslekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin akım eden taksimmleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı sıklık elde etmek midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar midein tercih edilmektedir. Elektriksel angajmanların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.